Żyj tu i teraz

Zatrzymaj się. Tu i teraz. Przez chwilę żyj tu i teraz. Pozwól sobie na to choć na przez pozornie naprawdę krótką chwilę, która powoli uświadomić Ci wartość życia. Wszyscy gdzieś biegniemy, dążymy do czegoś, codzienne życie, nauka, praca, cele dnia codziennego, zadania, które sobie stawiamy, rutyna dnia codziennego, obowiązki i terminy, które nas gonią i które wszyscy zrozumiale chcemy zrealizować w odpowiednim, określonym przez siebie bądź siły wyższe tempie i czasie.

 

Wszyscy mamy jakieś plany i z ogromnym bagażem pracy, następnie doświadczenia a przy tym jeszcze nierzadko ogromnej determinacji oraz motywacji walczymy o ich realizację. Nie zawsze jednak plany pokrywają się z rzeczywistością. Czasem wręcz w nieskończoność możemy planować i w sposób iście logistyczny analizować pewne kwestie, ale nasz los bywa przewrotny i nierzadko również dzieją się rzeczy będące efektem siły wyższej, niezależnej od nas, nad która bezcelowo próbujemy panować, ale dzieje się ona niezależnie od naszej woli dlatego nie uda nam się w życiu sprawować wiecznej kontroli nad wszystkim.

 

Czasem musimy po prostu docenić to co mamy, bo w najbardziej przewrotnych momentach życia możemy żałować, że szukaliśmy wielkich rzeczy, gdy największy skarb mieliśmy tak naprawdę wbrew pozorom w zasięgu ręki. Coś, co wydaje nam się błahe lub nieistotne w praktyce może mieć większe znaczenie niż wszystkie nasze plany. Pomimo, iż posiadanie planu posiada ogromną wartość i nie należy tego negować, gdyż niewątpliwie daje nam to poczucie postępowego myślenia oraz wewnętrznego spokoju wywołanego systematycznością naszych działań to jednak w pewnych sytuacjach życiowych musimy pogodzić się z kwestiami będącymi ponad nami i krzyżującymi nasze plany. Plusem tego rodzaju sytuacji w wielu przypadkach jest osiągnięcie pewnego rodzaju wdzięczności za to, co otrzymujemy na codzień i pozyskania umiejętność docenienia oraz skupienia się na tym, co posiadamy tu i teraz.