Parafia Sarnaki msze, ogłoszenia. Zabytki maleńkiej i urokliwej wsi Sarnaki

Sarnaki, niegdyś miasto, obecnie wieś w województwie mazowieckim ma malowniczą drewnianą zabudowę i kilka zabytków. To piękne miejsce na sobotnią wycieczkę.

Parafia Sarnaki msze, ogłoszenia

Parafia Sarnaki msze odbywają się regularnie, jednak to nie tylko miejsce kultu. Warto zapoznać się architekturą nietypowego, drewnianego kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na pierwszy rzut oka nie przypomina tradycyjnych kształtów, jakie przychodzą nam na myśl w przypadku świątyni katolickiej. Powstał z fundacji Stanisława Ossolińskiego w 1816 roku. Wewnątrz znajdują się zabytkowe organy i trzy klasycystyczne ołtarze. Bardzo spektakularnie prezentuje się wolnostojąca dzwonnica, znajdująca się w pobliżu kościoła. Ma kształt rozbudowanej, trójosiowej bramy.

W tym, co publikuje parafia Sarnaki ogłoszenia, można również znaleźć wiele interesujących informacji na temat innych zabytków, znajdujących się na obszarze miejscowości. Należą do nich między innymi: cmentarz przykościelny z nagrobkami z XIX wieku; browar oraz murowany dwór, wybudowany w drugiej połowie XIX wieku. Warto poznawać nie tylko najpopularniejsze miejsca turystyczne, lecz również zwiedzać mniejsze miejscowości, które wciąż są pełne historii.