Co jest potrzebne do świadomej modlitwy? Warunki dobrej modlitwy – Szkoła kontaktu z Bogiem

Modlitwa to podstawowa forma kontaktu z Bogiem u wiernych. Niekoniecznie muszą to być wyuczone na pamięć i bezmyślnie odmawiane modlitwy, których nauczono się we wczesnym dzieciństwie, podczas lekcji religii. Istnieje niejedna szkoła kontaktu z Bogiem. Należy przede wszystkim pamiętać, że modlitwa to przede wszystkim rozmowa.

Jakie są warunki dobrej modlitwy?

Jeśli pragniemy rozmawiać z Bogiem i modlić się w pełni świadomie, podstawowym elementem jest chęć do kontaktu z Bogiem. Często ludzie twierdzą, że ze względu na tempo życia nie mają czasu na codzienną modlitwę. Zazwyczaj jest to kwestia braku szczerej chęci. Przecież im bardziej pragnie się z kimś porozmawiać, tym bardziej jest się w stanie znaleźć dla niego czas.

szkoła kontaktu z Bogiem

Kontakt z Bogiem wymaga wyciszenia i braku wielu elementów, które będą nas w tym czasie rozpraszać. Warto wyciszyć telefon, wyłączyć telewizor i choć na kilka minut skupić się na tym, o czym chcemy Bogu powiedzieć. Dopiero wówczas będziemy w stanie w pełni się skupić, modlić świadomie i spokojnie. Pozwoli to na najpełniejszy kontakt i prawdziwą rozmowę.