Nauki przedmałżeńskie Bielsko. Czego można się dowiedzieć na kursach przedmałżeńskich? USC Bielsk Podlaski

Wbrew obiegowej opinii kurs przedmałżeński Bielsko to nie egzamin z wiedzy kościelnej i niepotrzebny papierek, który trzeba dostarczyć do parafialnej kancelarii. To raczej zespół przydatnych porad, które mogą się okazać użyteczne, zanim zdecydujemy się na przyjęcie sakramentu i wizytę w USC Bielsk Podlaski.

Na czym polegają nauki przedmałżeńskie Bielsko?

Odbycie nauk jest obowiązkiem dla każdego, kto pragnie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Czego można się dowiedzieć, kiedy wybierzecie się na nauki przedmałżeńskie Bielsko? Przede wszystkim w programie znajdą się informacje o sposobach budowania długofalowych relacji – w jaki sposób rozmawiać, rozwiązywać konflikty i wspólnie radzić sobie z problemami, które mogą się pojawić w kolejnych latach od ślubu. W ramach tego mogą pojawić się spotkania z coachami mentalnymi i psychologami. Dodatkowo narzeczeni zapoznają się z prawami i obowiązkami małżonków.

USC Bielsk Podlaski – kurs przedmałżeński

Ile trwają kursy przedmałżeńskie? Zazwyczaj odbywa się około 10 spotkań, choć mogą pojawiać się rozbieżności w poszczególnych parafiach. Istnieją również skondensowane kursy weekendowe. Dzięki temu każdy może dopasować je do swoich potrzeb i czasu.