Karmel Wadowice msze św. Co można zobaczyć w Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach?

Niewielkie Wadowice to spokojne miasteczko w województwie małopolskim. Warto jednak odwiedzić je i wybrać się na Karmel Wadowice msze św lub po prostu zwiedzić zabytkowe zabudowania. To miejsce, oddalone od wielkomiejskiego ruchu, z którego wyszło wiele ważnych dla polskiego katolicyzmu postaci.

Historia sanktuarium – Karmel Wadowice msze św

Przybyli w 1892 roku do miasta Karmelici zbudowali majestatyczny neoromański kościół, który konsekrowano już w 1899 roku. Obok niego wzniesiono oczywiście klasztor dla duchownych. Jego pierwszym przeorem został ojciec Jan Chryzostom od Wniebowzięcia NMP (pierwotnie: Lamoś). Później zastąpił go ojciec Rafał Kalinowski, który był postacią niezmiernie zasłużoną dla naszej historii. Był inżynierem, oficerem w stopniu porucznika. Walczył w powstaniu styczniowym, za co został skazany na zsyłkę na Sybir. Był wybitnym pedagogiem i wychowawcą. Został ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego.

Wewnątrz kościoła znajduje się obraz św. Józefa, który w 2004 roku został ozdobiony Pierścieniem Rybaka, własnością papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty, pochodzący z Wadowic, przez lata był związany z wadowicką świątynią.

Przechowywane są tu również relikwie św. Rafała Kalinowskiego oraz błogosławionego Alfona Marii Mazurka.