Jastarnia Parafia ogłoszenia. Co warto zobaczyć w Jastarni?

Choć Jastarnia kojarzy się nam głównie z miejscem wakacyjnego wypoczynku na plaży, to kurort posiada również ciekawe zabytki architektury modernistycznej. Zalicza się do nich bez wątpienia kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Jastarnia Parafia ogłoszenia i zabytki

Choć historia samego kościoła nie jest spektakularnie długa, to mieści on w sobie wiele ciekawych zabytków sztuki polskiej. Budynek powstał w latach 30. XX wieku. Urządzanie wnętrza przerwała II Wojna Światowa. W 1956 ukończono wieżę, wykończono elementy małej architektury, a w prezbiterium, nawie głównej i nad chórem wstawiono piękne i nowoczesne witraże autorstwa profesora krakowskiej ASP Adama Bunscha. Również spod jego pędzla wyszły obrazy składające się na drogę krzyżową, zdobiącą wnętrze świątyni.

Kościół w Jastarni posiada również starsze zabytki. Do najważniejszych należy obraz wyobrażający Świętą Trójcę, autorstwa Hermanna Hana. Był to jeden z najważniejszych barokowych malarzy gdańskich, żyjący w XVII wieku. Do jego najbardziej znanych dzieł należy Koronacja Madonny stworzona dla ołtarza katedry w Oliwie. Drugim zabytkowym obrazem jest wizerunek Matki Bożej Świętolipskiej.