Książki religijne. Dlaczego warto je czytać?

Dlaczego warto czytać książki religijne?

Książki zawsze warto czytać. Niezależnie od tego, po jaką tematykę sięgamy, rozwijamy siebie. Przesuwamy swoje paradygmaty, pogłębiamy empatię, a przede wszystkim poznajemy zupełnie inny punkt widzenia, z którym możemy się zgodzić lub nie. Książki religijne dodatkowo pomagają nam rozwijać swoją duchowość i motywację do tego, by stawać się nie tylko lepszym chrześcijaninem, ale lepszym człowiekiem.

Empik czy księgarnia katolicka?

To zależy od Ciebie. Kim jesteś, co jest dla Ciebie ważne. Czego szukasz? I w jednym i w drugim miejscu znajdziesz literaturę religijną. Wydawnictwo katolickie , choćby takie jak: „Bratni Zew” swoje książki dystrybuuje i do Empiku i do księgarni o tematyce religijnej. Dostępność książki o charakterze duchowym jest tu najważniejsza, niezależnie od miejsca. Jeśli daleko jest Ci do księgarni wyłącznie o takiej tematyce, wstąpisz do Empiku, a jeśli nie chcesz, by inne książki rozpraszały twoją uwagę, możesz w ramach spaceru wybrać się do stacjonarnej księgarni katolickiej.

Co nam daje literatura chrześcijańska?

Stawianie sobie pytań i szukanie odpowiedzi to sens naszego życia. Książki o duchowości pomagają nam pogłębiać relację. Nie tylko z samym sobą, ale też z Panem Bogiem. Dzięki doświadczeniom autorów i przykładom zawartym w książkach możemy znaleźć rozwiązania naszych problemów. Wzmacniać się każdego dnia, by łatwiej było nam przyjmować trudny i cierpienia, jakie niesie ze sobą życie. Uczyć się pokory, rozróżniać co jest potrzebą naszej duszy, a co ego. Szukać języka serca i miłości.

Dla kogo literatura teologiczna?

Wspomniane już wydawnictwo katolickie „Bratni Zew” szerzy i edukuje nie tylko w zakresie duchowym. I choć książki przez nich publikowane mocno wpisują się w tematy teologiczne, to dotykają także innych dziedzin naszego życia: psychologii, zdrowia, pasji, podróży i nauki. Serie choćby autorstwa Valerio Albisettiego skłaniają nas do autorefleksji. Pytają o to, czy jesteś szczęśliwy? Czy potrafisz docenić to, co masz? Podkreślają, że radość to ważny element samospełnienia, a autentyczność i szacunek, to cechy charakteryzujące współczesną wolność chrześcijańską. Księgarnia katolicka , adresuje swoje książki dla wszystkich. Nawet dla Ciebie – tego, który nie wierzy. To literatura podtrzymująca więzi rodzinne. Każde szanujące się wydawnictwo katolickie swoją ofertę kieruje i dla dużych i dla małych. Dla narzeczonych, małżeństw, rodzin z dziećmi i rodzin bezdzietnych. Książki religijne to nie tylko zachęta do modlitwy, skupienia, rozmyślań i pokuty. To także edukacja, rozrywka i zabawa. W ofercie można dostać poradniki, biografie, opowiadania, ale też biblijne łamigłówki, kolorowanki, quizy i gry planszowe.

Przesłanie książek o duchowości.

Otwórz szerzej oczy. Życie chrześcijanina to przede wszystkim sprawy przyziemne. To relacje z innymi, budowanie więzi, emocje, sprawy radosne i smutne. I tak wszyscy jesteśmy tu na chwilę. Najważniejsza jest miłość. To i wiele jeszcze innych aspektów pokazują nam książki religijne. Można nie wierzyć, a być człowiekiem głęboko uduchowionym. Tak samo, jak istnieje człowiek, który wierzy, ale się pogubił. W wyrządzaniu krzywd sobie i innym. Niech każda książka, którą przeczytasz, uczy Cię czegoś nowego o Tobie samym. Wtedy będziesz wiedział, że idziesz do przodu.