Pamiątka dla małego dziecka

Podobno najlepsze prezenty to te zrobione samodzielnie i takie, których nie da się kupić w sklepie. Stanowią idealną pamiątkę i nawet po wielu latach mogą być źródłem pięknych wspomnień. Do takich szczególnie interesujących prezentów zaliczamy albumy na zdjęcia czy na przykład ramki. Coraz więcej rodziców decyduje się na rodzinne bądź noworodkowe sesje zdjęciowe, które upamiętniają przyjście na świat nowego członka rodziny. Świetnym prezentem będzie także metryczka dla dziecka. Możemy wykonać ją własnoręcznie i wcale nie są do tego wymagane szczególne umiejętności manualne. Możemy także zamówić metryczkę w sklepie, w Internecie znajdziemy wiele wzorów i ofert. Metryczka dla dziecka jak zrobić to tylko kilka kroków a jej wykonanie nie zajmie nam wiele czasu. To prezent, którym możemy obdarować własne dziecko ale również dzieci w najbliższej rodzinie lub dzieci przyjaciół.

Odpowiedni wzór

W Internecie znajdziemy wiele wzorów na gotową metryczkę. Są to wzory zarówno różnokolorowe jak i bardziej stonowane czy w pastelowych barwach. Na wielu z nich występują przyjazne dla dzieci misie, zwierzątka lub bohaterowie ulubionych bajek. Pierwszym krokiem będzie zatem wybór właściwego wzoru a także zastanowienie się jakie informacje chcemy umieścić na metryczce – czy będą to tylko podstawowe dane takie jak imię, data urodzenia i zdjęcie maluszka czy chcemy też dodać coś od siebie albo na przykład ulubiony cytat. Możliwe jest też uzupełnienie metryczki o bardziej szczegółowe dane, które znajdziemy w akcie urodzenia – miasto, waga, wzrost.
Tylko od nas zależy, która metryczka podoba nam się najbardziej. Ogromną zaletą gotowych wzorów jest to, że nie musimy ich samodzielnie projektować, wystarczy po prostu uzupełnić dane i wydrukować metryczkę. Możemy to zrobić samodzielnie w domu, na wysokiej jakości papierze lub zgrać plik na pendrive i udać się do punktu usługowego świadczącego profesjonalne usługi drukarskie i poligraficzne. Wydrukowaną metryczkę oprawiamy w ładną ramkę, według własnego uznania. Dzięki temu będzie ona prezentować się naprawdę pięknie w zaszczytnym miejscu pokoju maluszka. Metryczkę możemy również powiesić na ścianie. Gotową ramkę z metryczką zapakujmy w ładny papier lub w elegancką torebkę upominkową. Taki prezent na pewno zrobi dobre wrażenie a obdarowana osoba z pewnością go doceni.

Zamówienie gotowej metryczki

Jeżeli chcemy zamówić gotową metryczkę, w Internecie znajdziemy wiele firm, którym możemy zlecić jej wykonanie. Również tutaj wybieramy interesujący nas wzór, uzupełniamy dane, możemy też przesłać zdjęcie dziecka. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest, że otrzymamy gotowy już produkt, który możemy po prostu wręczyć jako prezent. Decydując się na zamówienie gotowej metryczki, musimy zamówić ją odpowiednio wcześniej, uwzględniając czas realizacji zamówienia oraz czas jego wysyłki.