Czym jest harmonia?

Harmonia. Czym właściwie jest harmonia? Co daje nam harmonia? Jak każdy człowiek dostrzega harmonię? Harmonia jest spokojem. Harmonia jest porządkiem. Harmonia nadaje światu ład i pozwala na osiągnięcie całkowitego spokoju ducha.

 

Odrobina harmonii jest tak naprawdę w każdym z nas, tylko nie wszyscy potrafimy ją dostrzec. Harmonia pojawia się nawet w tych krótkich, ulotnych momentach, kiedy pozwalamy sobie na spokój, ciszę i swobodę myśli. Kiedy decydujemy się na chwilę odpoczynku, wytchnienia i cisza staje się naszym ideałem w danej chwili. Cisza pozwala nam na uspokojenie się i zebranie myśli w spokoju. Tą ciszę właśnie charakteryzuje harmonia. Harmonia jest ładem, porządkiem, do którego wielu z nas dąży.

 

Harmonia właśnie pomaga nam na osiągnięcie wyżej wspomnianego spokoju i daje nam szansę na poukładanie sobie wszystkiego, często przede wszystkim to właśnie osiągnięcie harmonii sprawia, że pewne sprawy w naszym życiu nabierają swobodnego, spokojnego i poukładanego charakteru. Starając się dążyć w życiu do osiągnięcia harmonii pozwalamy sobie na spokój ducha i oczyszczenie naszej głowy z bałaganu myśli. Harmonią może pojawić się w różnych formach. Czasem dotyczy ona porządku a czasem najpiękniejszej melodii, która pozwala nam na uspokojenie umysłu i swobodne pozbieranie myśli w jedną całość.