Jak inspirujemy siebie?

W jaki sposób inspirujemy samych siebie? W jaki sposób inspirujemy innych ludzi? W jaki sposób inni ludzie inspirują nas? To czasem kluczowe pytania, które warto sobie zadać.

 

Czasem jesteśmy dumni z tego, co robimy i dzięki temu stajemy się inspiracją dla samych siebie, bo jeśli osiągamy w czymś jakiś sukces, czujemy z tego satysfakcję to oczywiste jest, że staramy się ten sukces kontynuować, zaczynamy sprawdzać swoją własną kondycję, interesować się faktem jak wiele jesteśmy w stanie jeszcze osiągnąć, co jesteśmy w stanie zrobić i jak wiele możemy jeszcze zdziałać dzięki własnej determinacji czy wytrwałości. Tak naprawdę możemy zrobić bardzo wiele, jeśli tylko konsekwentnie będziemy dążyć do naszych celów i mocno w nie wierzyć. W ten sposób powodzenie jakichś naszych działań jest również elementem wpływającym na nasze samopoczucie oraz powodem, który inspiruje nas do dalszych działań-sukces staje się inspiracją do dalszego działania.

 

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że możemy również sami swoją jakąś określoną postawą inspirować także innych ludzi-na przykład działając na rzecz innych i pomagając im możemy zmotywować innych ludzi również do pomocy innym. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze działania mogą również wpłynąć na perspektywę drugiej osoby. Czasem również to inni ludzie inspirują nas. Swoją postawą, charakterem, osobowością czy swoimi jakimiś mniej lub bardziej szczególnymi działaniami. Warto szukać inspiracji i warto również inspirować. Nie musimy szukać daleko, zacznijmy od najmniejszych rzeczy, one właśnie mogą przynieść największe inspiracje.