Czy da się wywróżyć przyszłość mając tylko karty do gry?

Zapewne nie raz słyszałeś/słyszałaś o wróżeniu z kart. Przy czym oczywiście najczęstszą techniką, jaką być może widziałeś na własne oczy jest wróżenie z kart tarota. Sposób niby powszechnie znany, jednak technika dość skomplikowana.
Jednak jeśli chciałbyś/chciałabyś spróbować wywróżyć sobie coś samemu w domu wcale nie potrzebujesz drogich kart tarota. Wystarczą ci karty do gry. Tak istnieje coś takiego jak wróżenie z kart klasycznych, które dzisiaj Wam przybliżymy.

Wróżenie z kart klasycznych

Klasyczna talia kart składa się z 52 kart, co odpowiada liczbie tygodniu w roku oraz czterech kolorów, które mogą nawiązywać do czterech pór roku. Jest to dowód na powiązanie kart z astrologią.
Cztery kolory w klasycznej talii to trefl, karo, kier i pik. Każdy kolor można podzielić na dwa rodzaje kart – tak zwane dworskie czyli walet, dama, król oraz karty numeryczne od dwójki do dziesiątki. As jest kartą “dziwną”. W talii może występować jako pierwsza karta – co dobrze widać podczas gry w pasjansa – lub znajdować się w kolejności za królem.
Każda karta w zwykłej talii do gry posiada swoje znaczenie, determinowane przez kolor i znak. Na tej podstawie można zinterpretować o jaką dziedzinę życia chodzi i jakie wydarzenia są z tym powiązane.

Przy czym pamiętaj, że do wróżenia używa się kart o numerach siedem, osiem, dziewięć i dziesięć, kart dworskich i asów. Resztę odkładamy.

Jak otrzymać wróżbę?

Najłatwiej dla początkujących jest losowanie z talii po jednej karcie, a następnie odczytywanie jej znaczenia. Wtedy należy pamiętać, że karta, którą wyciągniemy dotyczy naszej przyszłości. Jednak nie jest to skuteczna metoda – raczej zabawa lub dobry początek. Dla konkretniejszych wróżb lepiej wyciągać trzy karty na stół, które kolejno będą interpretować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Przy czym pamiętaj, że wróżba wybiega do sześciu miesięcy w przód, jak i określa przeszłość do sześciu miesięcy wstecz.

Jeżeli opanujesz przedstawione wyżej podstawy będziesz mógł przejść do bardziej skomplikowanych wróżb – tak zwanych układów kart klasycznych. Jest ich wiele, przy czym niektóre służą do odczytywania przeszłości, przyszłości i teraźniejszości, spraw sercowych, czy pomocy w rozwiązywaniu problemów.