Zimowa garderoba noworodka

Dobra jakość ubrań dla noworodka

Jak ubrać noworodka, aby go nie przegrzać, ale jednocześnie nie narazić na infekcję i przeziebięnia? Wielu rodziców zadaje sobie podobne pytania. Dziecko jest bowiem delikatne, trzeba o nie odpowiedniego zadbać. Pierwszą kwestią dotyczącą ubioru jest materiał. Powinien on być delikatny, aby zabezpieczyć skórę dziecka, ale nie spowodować reakcji alergicznych czy podrażnień delikatnej i wrażliwej skóry. Należy więc zwracać uwagę na materiał oraz kupować ubranka dla dziecka w sklepach, które oferują ich najwyższą jakość. Jakie zimowe ubranka dla noworodka muszą znaleźć się w dziecięcej garderobie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Noworodek zimą

Zima to szczególna pora roku, podczas której nietrudno o przeziębienie. Trzeba więc odpowiednio zabezpieczyć noworodka, aby nie narażać go na niebezpieczeństwo. W zimowej garderobie malucha powinny znaleźć się:

  • pajacyki,
  • skarpetki,
  • długie body,
  • komplety bawełniane,
  • getry.

Warto posiadać po kilka sztuk z wyżej wymienionych elementów garderoby.
Jeśli w domu jest ciepło, można ubrać noworodka w pajacyki oraz skarpetki. Dobrym rozwiązaniem okażą się także bawełniane komplety. Po kąpieli warto nałożyć dziecku bawełnianą czapkę, którą jednak trzeba ściągnąć przed snem.
Na spacer przyda się kombinezon, o którym należy pamiętać zawsze. Ubranka powinny pozwalać skórze na swobodne oddychanie.

Podsumowanie

Odpowiednie ubranie noworodka jest bardzo istotne. Warto zadbać o wysoką jakość i materiały, które nie podrażnią delikatnej skóry malucha, ale jednocześnie pozwolą jej swobodnie oddychać. Ubranka nie mogą także blokować ruchów dziecka, powinny zapewniać mu jak największy komfort. Na spacery warto chodzić również w zimowej porze roku, aby maluch mógł odetchnąć świeżym powietrzem. Spacery te nie powinny trwać jednak zbyt długo. Koniecznością jest kombinezon, który należy zakładać noworodkowi zawsze przed wyjściem na zimowy spacer. Dzięki temu maluch będzie bezpieczny