2020 – Rok Szczura

Chiński Nowy Rok rozpoczyna się 25 stycznia 2020 i potrwa do 21 lutego 2021 r. Patronem zostanie inteligentny, zaradny, sprytny gryzoń – Szczur. Od czasów epidemii w Europie szczur nie cieszy się sympatią społeczeństwa. Inaczej jest jednak na Wschodzie, gdzie Szczur jest uważany za symbol inteligencji i pracowitości. Ponadto Szczur rozpoczyna chiński horoskop jako pierwszy znak, a to oznacza całkowity początek.

 

Rok Szczura zapowiada zmiany, nowe procesy. Nic nie przychodzi jednak bez trudu – na sukces trzeba ciężko zapracować. Przekaz Szczura dla innych opiera się głównie na zasadzie „weź sprawy w swoje ręce”. W związku z tym wzrosną ambicje społeczeństwa. Najbardziej wycofane osoby będą parły do przodu i nie chodzi tu tylko o kwestie zawodowe, ale i rodzinne, czy miłosne.
Warto się teraz zmierzyć ze starymi problemami, rozwiązać dawne konflikty. Ułożenie spraw z przeszłości wpływanie pozytywnie na Nowy Rok pod patronatem Szczura. Wszystkie sprawy zostaną rozwiązane korzystnie dla nas. Pomoże w tym szczurza inteligencja. Czas przeprowadzić „katharsis”.

 

Podejmowanie decyzji, między innymi tych odnośnie przeszłości, będzie przyświecało na najbliższe dwanaście lat. Należy więc podejmować je rozważnie i spokojnie, ale jednocześnie zdecydowanie. Słuchaj swojego instynktu. To najlepszy doradca. Pozytywne nastawienie to kolejny ważny element. Dopóki nie zaczniesz cieszyć się życiem i czerpać przyjemności z codzienności to nic nie zacznie Ci się układać. Szczur mówi, że musisz żyć w zgodzie ze sobą i sumieniem.

 

Rok Szczura jest także pozytywnie nastawiony na finanse i nową pracę. Energia, chęć poznawania czegoś nowego bardzo udzieli się wszystkim znakom, ponieważ Szczur lubi się dzielić.
Żywioł metalu będzie towarzyszył w Roku Szczura. W związku z tym dobre kolory to szary, srebrny, niebieski i biały, ale także złoty.