Dlaczego warto zrobić wesele jesienią?

Organizują ślub i wesele jesienią, mamy pewność, że nie będzie to konkurować z planowanymi wyjazdami wakacyjni naszych gości. Wypoczęci ludzie, którzy wykorzystali swój urlop. Zawsze chętnie oderwą się od codzienności, świetną okazją może być to tego wesele. Koniec lata często powoduje w nas melancholie i przygnębienie. Jednak często polska złota jesień wywołuje w naszych dobrą energię. Jesienna aura nada romantyczny klimat, wspaniałą scenerię do ślubu i wesela. Nie wszystko są zwolennikami organizowania wesela w miesiącach wakacyjnych, Jednak ślub i wesele jesienią ma wiele zalet.

Nawet jeśli pogoda nie rozpieszcza, ta poro roku zapewnia wiele inspiracji. Panna młoda musi się liczyć się z tym, że nie będzie mogła od początku eksponować swojej sukni ślubnej. Jesienią jest zdecydowania chłodniej niż w czasie letnich miesięcy, dlatego trzeba zaopatrzyć się w płaszczyk, bolerko lub pelerynę. Jesień to pora oku, która króluje w różne tkaniny, także suknie ślubne na tę porę szyte są z kaszmiru, jedwabiu. Osoby, które nie chcą wydawać zbyt dużo na suknię ślubną, mogą, zamiast kaszmirowej sukni wybrać jedwabny szal. Sukienki ślubne w ciepłych odcieniach beżu lub ecru, lub w połączeniu ze złotymi dodatkowymi, sprawią, że Panna młoda będzie błyszczeć ciepłym pięknem.

Proste a zarazem piękne dekoracje

Wrzosy na weselu świetnie reprezentują tę porę roku. Taka dekoracja utrzymana w estetyce zapewnia olśniewający efekt. Jesień to różnobarwna pora roku, która dostarcza wiele pomysłów na dekorację podczas ślubu i wesela. Dekoracje jesiennego wesela powinny być odzwierciedleniem pięknej jesiennej przyrody, odbiciem tego, co zapewnia nam w tym czasie matka natura. Jako ozdobę Sali weselnej możemy wykorzystać np. wszelkie odmiany jesiennych owoców i warzyw. Świetnie będą się prezentować jesiennie liście, jarzębina. Dekoracje jesienne charakteryzuje intensywność barw m.in. czerwieni, rudości, żółci. Tworząc dekorację kościoła oraz Sali weselnej, warto wykorzystać fakt, że wcześniej robi się ciemno. Długie wieczory mogą się stać atutem podczas przyjęcia. Warto zdecydować się na dekorację w postaci długich białych świec, różnego rodzaju świeczników, lampionów.