Dobro wraca

Dobro wraca prędzej czy później. Czasem w identycznej postaci, czasem w jednakowej formie i ilości a czasem ze zdwojoną siłą. Dobro jest sensem życia.

 

Dobro pozwala nam na gromadzenie w sobie pozytywnych emocji. Emocji, do których należą chociażby empatia, bezinteresowność i wrażliwość, która niewątpliwie zawiera w sobie najpiękniejszą wartość. Wrażliwość, która nas kształtuje, która pozwala nam na bycie lepszą wersją siebie, lepszym człowiekiem i przyczyniać się do szerzenia dobra, w którego obecność na świecie trzeba wierzyć i które trzeba dostrzegać w sobie nawzajem. Czasem szukamy bardzo wielu powodów do szczęścia, bardzo wielu powodów do radość i również bardzo wielu powodów do pozyskiwania tej radości.

 

Nie dostrzegamy wartości i piękna w rzeczach najmniejszych, ale paradoksalnie czasem najbardziej istotnych. Nie dostrzegamy często tego, jak nasze wsparcie i nasze okazanie bezinteresownej dobroci może wpłynąć na drugiego człowieka. Nie możemy nastawiać się względem wszystkiego na zasadzie wielkich oczekiwań, gdyż ukryte piękno jest czasem niedostrzegalne albo niedoceniane. Największą nagrodą i tym, czym naprawdę powinniśmy się cieszyć często powinien być chociażby uśmiech, który czynieniem dobra możemy wywołać na twarzach innych ludzi.