Rodzaje sukien dla panien młodych

Suknia ślubna to tradycyjny strój panny młodej, który towarzyszy jej podczas jednej z najważniejszych ceremonii w życiu. Suknia ślubna nie powinna być tylko biała, bogata i wystawna, ale także idealnie dobrana do figury panny młodej.

Typy sukien ślubnych

Model klasyczny
To przede wszystkim dobrze dopasowany gorset i rozłożysty dół oparty na halce. Najczęściej nie posiada rękawów, często zaś cienkie ramiączka. Klasyczny model idealnie sprawdza się u kobiet wysokich i szczupłych.

Model A
To model delikatnie zwężony na górze w biuście, dół zaś jest rozszerzany i ma kształt trójkąta. Idealnie sprawdza się jako uniwersalny model dla kobiet zarówno szczupłych, jak i bardziej puszystych.

Model księżniczki
Tak zwana princessa, dopasowana na górze, często za pomocą gorsetu, dół zaś jest rozszerzany. Charakteryzuje się tiulową halką, dzięki której suknia jest rozłożysta. Model ten jest uniwersalny, wydłuża sylwetkę a gorset maksymalnie ją wyszczupla.

Model empire
To suknia z wysokim stanem, delikatnym i prostym dołem. Szczególnie sprawdza się w przypadku niskim panien młodych, chcących podkreślić talię, zamaskować brzuch. Idealnie sprawdza się w przypadku ciężarnych panien młodych.

Model syrenka
To bardzo dopasowana suknia, obcisła, rozszerzająca się dopiero od kolan w dół. Podkreśla linię bioder oraz piersi. Pasuje do osób o nienagannej figurze, wysokich, szczupłych, z idealnie zaznaczoną talią.

Model prosty
Suknia w kształcie prostokąta, najczęściej z rozcięciem ułatwiającym swobodne poruszanie się. Sprawdza się u szczupłych kobiet.