Najważniejsze cechy papug

Stoimy przed wyborem zwierzątka domowego dla swoich dzieci i zupełnie nie mamy pomysłu na niego? To nic trudnego. Dużo osób decyduje się na mniejsze zwierzaki, szczególnie gdy mają małe mieszkanie w bloku. Jedni wybierają psy, koty a jeszcze inni chcą papużki. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić papugi. Szczególnie jakie wybrać do domu.

Charakterystyka papug

Jeśli ktoś stoi obecnie przed wyborem domu dla papugi lub dopiero zaczyna to robić, warto przeczytać poradnik o tych ptakach. dlaczego? Oczywiście jest to pomocne, szczególnie dla tych, którzy nie rozumieją hodowli i opieki nad papugami. W takim poradniku wszystko jest dobrze opisane. Zwłaszcza jakie warunki są potrzebne w domu, czego potrzebują do jedzenia, picia i jak często trzeba je sprzątać. Każda papuga jest inna i ma swój indywidualny charakter. Trzymając ptaka w domu musimy wykazać się nie lada cierpliwością. Dodatkową ważną informacją jest rozmiar papugi. Trzeba się nad tym bardzo mocno zastanowić. W zależności od rodzaju papugi mogą być one bardzo małe, typu papużki nierozłączki, które osiągają ok 18 cm długości, albo duże jak ary, które mają nawet 1 metr. Ważne jest, aby każda z papug miała dopasowaną do swojego wzrostu klatkę. Wiadomo, że im większy ptak tym większa klatka. Na pewno nie można zamykać papużki falistej w klatce dla ary. Jest ona zbyt wielka i papuga źle będzie się w niej czuła. Nie będzie bezpieczna. Największą cechą papug jest oczywiście ich inteligencja. Dużo osób pewnie zastanawia się dlaczego. Na pewno dlatego, że są w stanie naśladować różne dźwięki. Nawet mowę ludzką. Mają zdolność powtarzania usłyszanych słów. Dlatego wybierając gadającą papugę trzeba uważać co się przy niej mówi. Bo bardzo szybko przyswaja słówka. Za najbardziej zdolny gatunek uchodzą praktycznie papugi żako. Warto zatem zastanowić się i rozważyć wszystkie za i przeciw przy kupnie. Szczególnie jeśli mamy pewność, że będziemy poświęcać im dużo czasu na trenowanie i rozwijanie umiejętności mowy. Inną cechą tych ptaków jest ich energiczność i temperamentność. Do najbardziej energicznych można zaliczyć kakadu. Są bardzo śmiałe i otwarte na innych. Ok, ale co jeśli chcemy bardziej spokojniejsze i łagodniejsze papugi? Też takie istnieją. Do takich ptaków możemy zaliczyć przede wszystkim piony niebieskogłowe. Bardzo ważne u nich jest to, że nie potrzebują ciągłego towarzystwa, a jest to często czynnik decydujący w przypadku kupna.

Przed kupnem jakiejkolwiek papugi warto zapoznać się z tym jakie są podstawowe cechy papug. To jest bardzo kluczowy elementy w tym wszystkim. Bo każdy chciałby mieć papugę, która sprosta ich oczekiwaniom.