Jaki żyrandol wybrać do nowoczesnego salonu?

Żyrandol to „kropka na i” w każdym salonie. Jest głównym źródłem światła, a przy tym gwarantuje stylowość i funkcjonalność. Zawieszony centralnie stanowi również oryginalny element ozdobny, który przyciąga uwagę. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dobrać żyrandol do wnętrza, w jakim będzie się znajdować. Na co zwracać uwagę przy wybieraniu żyrandola do nowoczesnego salonu? Podpowiadamy!

Żyrandol nowoczesny do salonu – na co zwracać uwagę?

Każdy salon jest pomieszczeniem, gdzie spędza się większość miejsca w trakcie dnia. Żyrandol nowoczesny do salonu musi więc spełniać swoją funkcję, dla której jest zawieszony pod sufitem. Lampa powinna odpowiednio doświetlać pomieszczenie, a wygląd, sposób, rodzaj i moc światła żyrandola powinna być dopasowana do sposobu, w jaki domownicy spędzają czas. Zanim kupi się więc żyrandol, dobrze jest zastanowić się, jakie czynności będą wykonywane w pokoju. Kolacje z rodziną, gry planszowe czy oglądanie telewizji – każda z tych czynności wymaga innego rodzaju oświetlenia. Nowoczesne żyrandole sprostają zróżnicowanym potrzebom, gwarantując równocześnie rozbudowaną możliwość wyboru odpowiedniego modelu, regulacji i mocy światła. W zależności od modelu konkretne lampy posiadają jedno lub kilka źródeł światła. To także istotne zagadnienie, ponieważ oświetlenie jednopunktowe sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach lub dużych pokojach, gdzie znajduje się kilka innych lamp. Modele z kilkoma punktami świetlnymi to najlepsza propozycja jako główne oświetlenie do centralnej części pomieszczenia.

Żyrandol nowoczesny do salonu – jak dobrać do aranżacji?

Żyrandol nowoczesny do salonu to nie tylko główne źródło światła w pomieszczeniu, ale też jedna z głównych ozdób. Lampy wpisują się w upodobania właściciela i podkreślają styl wnętrza. Nowoczesne żyrandole mogą więc przybierać zarówno minimalistyczne, jak i industrialne czy loftowe formy. Ważnym aspektem jest jednak to, aby nowoczesny żyrandol współgrał z wyposażeniem salonu i pozostałym umeblowaniem. Jeśli w salonie mają znajdować się też inne lampy w formie m.in. kinkietów lub stojących modeli, wtedy warto zadbać o to, aby całe oświetlenie było ze sobą spójne i powiązane. Chodzi np. o taki sam rodzaj klosza, podobny kolor, design, wzór czy materiał wykończenia. Żyrandol zwykle stanowi bazę kompozycyjną, do której dopasowuje się pozostałe oświetlenie. Współczesne trendy w projektowaniu wnętrz dopuszczają też mieszanie stylów. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby konkretne elementy były wyważone i nieprzesadzone. Nie zaleca się mieszania kilku stylów równocześnie.

Żyrandol nowoczesny do salonu – gdzie kupić?

Żyrandol nowoczesny do salonu, aby spełniał swoją funkcję i pełnił rolę dekoracyjną, musi pochodzić od sprawdzonych dystrybutorów. Jednym z nich jest sklep z nowoczesnym oświetleniem Lampy24, gdzie można znaleźć rozbudowany asortyment stylowych, modnych i funkcjonalnych lamp do salonu czy każdego innego pokoju. Profesjonaliści oferują nowoczesne lampy od renomowanych producentów, którzy zapewniają najwyższą jakość wykonania i użyteczność swoich produktów.