Domek dla dzieci na działce z czego zbudować?

Płyta OSB to materiał, który znakomicie sprawdza się w branży budowlanej, wykończeniowej i meblarskiej. Można wykonać z nich wiele różnych konstrukcji i mebli. Ale można też przygotować coś, co sprawi ogromną przyjemność naszym dzieciom. Jak zrobić

domek do zabawy z płyty OSB?

Własnoręczne budowanie domku do zabaw dla dzieci jest całkiem proste i dosyć zabawne. Można postawić go w odpowiednim miejscu właściwie w ciągu jednego dnia lub w weekend. Dlaczego warto wziąć się za to samodzielnie? Bo koszty budowy będą co najmniej trzykrotnie niższe niż zakup gotowego budynku, a korzyść z niej będzie ogromna!

Nasze dzieci potrzebują domku do zabawy na działce czy podwórku, dzięki niemu mogą kształtować swoją osobowość, nabywać nowe umiejętności i zdolności i rozwijać się fizycznie. Poza tym, mając własne terytorium i przestrzeń życiową, nie będą zawracać głowy rodzicom, którzy w tym czasie mogą odpocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu.

Domek dla dzieci można zbudować z drewna, jako materiału najbardziej przyjaznego dla środowiska, niedrogiego i łatwego w obróbce. Trwałość, bez dokładnej impregnacji i ochrony przed blokowaniem, wyniesie co najmniej 7 lat. Jednak znacznie tańszą inwestycją, a równie trwałą i solidną będzie konstrukcja wykonana z odpowiednio dobranej płyty OSB.

Domek dla dzieci może być całkiem niezależną i oryginalną budowlą, ale może być także imitacją domu dorosłych o uproszczonej konstrukcji. Nie potrzebuje fundamentów na żadnym rodzaju gruntów nośnych, z wyjątkiem błotnistych i osiadających.

Dom dla dzieci można, po wypoziomowaniu platformy, po prostu postawić na listwach drewnianych, bloczkach betonowych, cegłach itp. Podpory są nadal niezbędne, aby podłoga nie gniła, ale można je włączyć do konstrukcji. Kolejnym ułatwieniem jest to, że nie można wyrównywać terenu, ale można wybrać odpowiedni teren naturalny na podstawie pomiarów. Nachylenia konstrukcji są standaryzowane w mm/m (do 3 mm/m lub 0,003 dla pomieszczeń mieszkalnych). W przypadku domu o maksymalnych wymiarach 3×4 m dopuszczalne nachylenie początkowe w stopniach będzie odpowiednio większe, a ze względu na zwiększoną sztywność konstrukcji jest bezpieczne.