Zaproszenia ślubne

Nieodzownym elementem ślubu i wesela są zaproszenia ślubne.

Zaproszenia ślubne to nic innego jak krótka informacja, w której zachęcamy naszych gości do uczestnictwa w wyjątkowym i specjalnym dla nas wydarzeniu. Zazwyczaj na zaproszeniach informujemy kto zaprasza kogo, kiedy, gdzie i o której godzinie. Powinien to być krótki komunikat, który chcemy przekazać. Na pewno nie powinny być długie ze zbyt dużą ilością wiadomości. Głównym ich zadaniem jest czytelność informacji.

Moda ślubna ewoluuje a to oznacza, że od jakiegoś czasu do zaproszeń ślubnych dołącza się tzw. wkładki. To dodatkowe karteczki, które wkłada się do kopert wraz z zaproszeniem. Na takiej karteczce umieszczamy dodatkowe informacje jakie chcemy przekazać naszym gościom.

Na wkładkach do zaproszeń z reguły mamy informacje:

  1. Co chcielibyśmy dostać zamiast kwiatów. Obecnie bardzo modna inicjatywa. Możliwości jest wiele: książki, wino, kupony toto lotka, zdrapki, zabawki dla dzieci z Domu Dziecka, a nawet karma dla zwierząt ze schroniska. Pomysłów jest wiele i są niezwykle piękne.
  2. Informacja o noclegu na zaproszeniu ślubnym. Jeśli planujemy ugościć naszych gości na własny koszt należy zawrzeć taką informacje o noclegu w naszym domu lub zarezerwowaniu hotelu z podanym dokładnym adresem. Dla naszych gości, którzy przyjeżdżają z odległych miejscowości jest to istotna informacja i nie muszą martwić się o to, że nie będą mogli w pełni uczestniczyć w naszym weselu. Po imprezie po prostu zostaną przenocowani, skorzystają również z poprawin i dopiero po nich mogą zdecydować się na drogę powrotną do domu.
  3. Zaproszenie na poprawiny.
  4. Informacja RSVP („repondez s’il vous plait” – proszę odpowiedzieć). To również jest kluczowa informacja tym razem nie dla gości, lecz dla młodej pary. Stosowne jest, aby uprzedzić młodych o tym czy uda nam się skorzystać z zaproszenia, czy nie. Wesele to kosztowny wydatek dlatego młodzi chcą dużo wcześniej wiedzieć jaka ilość gości będzie na ich wydarzeniu.
  5. Wiersz o miłości lub piękny cytat. To jest bardzo sympatyczny akcent dla gości.

Wkładki te umożliwiają dodanie wszystkich informacji, które nie powinny znaleźć się na samym zaproszeniu, ponieważ wtedy byłoby ono nieczytelne i nieestetyczne.