Interpretuj zachowanie pupila

Zachowanie twojego szczeniaka wiele mówi o jego nastroju. I chociaż możesz nie być biegły w psim języku – w przeciwieństwie do tego, co to znaczy, gdy ślini się – musisz nauczyć się interpretować zachowanie psa. Czy byłeś kiedyś świadkiem, jak Twój pies liże określone tekstury lub krąży w tym samym miejscu przed tobą? Istnieje wiele powodów, dla których konkretny stan umysłu lub problemy zdrowotne psa mogą powodować takie działania. Gdy zwrócisz uwagę na jego zachowanie, będziesz mógł mu pomóc.

Nieświeży oddech

Psy nie są znane z tego, że mają cudownie miętowy oddech, ale jeśli zauważysz wyraźną zmianę może być czas na wizytę u weterynarza. Coś może być nie tak ze zdrowiem jamy ustnej psa.

Gryzienie

Szczenięta mogą cię szczypać, gdy uczą się, jak komunikować się z rodzicami. Zwykle dzieje się to podczas zabawy, ponieważ młode czworonogi często komunikują się pyskiem podczas interakcji. Może się to zdarzyć również podczas treningu lub po prostu z powodu, którego nie można zidentyfikować. Jeśli twój młody pies regularnie szczypie, ważne jest, aby to nieco zatrzymać, zanim przerodzi się w bardziej problematyczne zachowanie psa.

Krążenie

Psy, które nie mogą przestać chodzić w kółko, mogą mieć problemy zdrowotne. Tak, czasem fajnie jest gonić za ogonem, ale jeśli twoje szczenię nie może pozbyć się przymusu, pod powierzchnią jest problem. Przykładowo infekcje ucha mogą powodować krążenie, ale u bulterierów może wystąpić kompulsywne ściganie ogona.

Więcej na https://petportal.pl