Przykładowy list motywacyjny dla kucharza

Curriculum vitae i list motywacyjny to dwa najpopularniejsze dokumenty, które składane są podczas rekrutacji na dane stanowisko pracy. Dlatego też, warto zadbać o to aby takie dokumenty były napisane w odpowiedni sposób i zachęcający tak, aby potencjalny pracodawca zwrócił uwagę na nasze dokumenty i chętnie zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną lub dalsze etapy rekrutacji.

List motywacyjny kucharz przykład

Na samym początku listu motywacyjnego, należy zastosować się do ogólnie przyjętych zasad, to znaczy po lewej stronie listu opisać nasze dane osobowe pokropek imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres email. Po prawej stronie listu motywacyjnego należy umieścić dane osobowe instytucji lub osoby do której wracamy się w naszym pismem. Oto krótki przykład listu motywacyjnego dla kucharza.

Szanowni państwo,

w odpowiedzi na ogłoszenie umieszczone w…, Pragnę zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko kucharza. Moje dotychczasowe doświadczenie oraz ciągły rozwój w tej branży, pozwala mi myśleć, iż jestem idealnym kandydatem na stanowisko pracy które Państwo oferują.

Adam 25 letnie doświadczenie w gastronomii, w tym wielu lokalach i restauracjach na terenie Krakowa. Specjalizuje się w kuchni włoskiej, szczególną uwagę zawsze zwracałem na tworzenie własnych makaronów. Odbyłam także półroczny staż u włoskiego mistrza kuchni Pierre Bas. Przekazuję bardzo dużą uwagę do świeżości produktów oraz odpowiedniego wyselekcjonowanie ich pod kątem jakości.

Zostanę zatrudniony w państwa restauracji, obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby włoskie dania podawane w lokalu spełniały standardy najwyższej jakości światowych. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia mojej kandydatury, z przyjemnością spotkam się z Państwem w dowolnym terminie.